Četrtkova sozvočja 2025

četrtek, 10. april 2025četrtek, 5. junij 2025

Galerija likovnih samorastnikov Trebnje in dvorana Stik
Četrtkova sozvočja 2025

Četrtkova sozvočja 2025

Cikel koncertov priznanih slovenskih umetnikov, uveljavljenih doma in v tujini.

Datum: četrtek, 10. april 2025četrtek, 5. junij 2025

10. 4. 2025 / 18.00 / Galerija likovnih samorastnikov Trebnje

Ion Delić, marimba

Ion Delić (24) je klasični tolkalec, ki trenutno opravlja magistrski študij na Kraljevi akademiji v Kopenhagnu pod mentorstvom Andersa Kann Eltena, Johana Bridgerja, Sorena Monrada in Davida Hildebrandta. Srednjo šolo je opravil na Konservatoriju za glasbo in balet Maribor, kjer ga je poučeval Martin Bajde, dodiplomski študij pa na Akademiji za glasbo v Ljubljani pod mentorstvom Simona Klavžarja.

Ion je prejemnik številnih nagrad s tekmovanj v Sloveniji in v Srbiji, je zmagovalec mednarodnega marimbističnega tekmovanja Opole (Poljska) 2023, prejemnik druge nagrade z mednarodnega tolkalnega tekmovanja Majaoja (Tampere, Finska) 2024, ter udeleženec World Percussion Group Academy 2024.

 

24. 4. 2025 / 18.00 / dvorana Stik

Trobilni kvintet Contrast

Trobilni kvintet Contrast sestavljajo diplomanti Akademije za glasbo v Ljubljani: Gregor Turk (solo trobentač orkestra SNG Opera Ljubljana), Blaž Avbar (profesor na Glasbeni šoli Litija – Šmartno in na Waldorfski šoli), Jože Rošer (solo hornist orkestra Slovenske filharmonije), Žan Tkalec (pozavnist orkestra Slovenske filharmonije) in Uroš Vegelj (profesor na glasbeni šoli Črnomelj). 

Člani zasedbe so se prvič zbrali leta 2012 in od takrat redno koncertirajo na številnih odrih po Sloveniji (Festival Lent, Festival Ljubljana, Imago Sloveniae, Glasbena mladina Slovenije) in v tujini (Nemčija, Italija, Hrvaška, Češka, Oman, Bosna in Hercegovina itd...). Njihov repertoar obsega skladbe iz renesanse, baroka, romantike, pa vse do ragtima, glasbe 20. stoletja in sodobnih del, tudi novitet. 

Kvintet je na Tekmovanju mladih slovenskih glasbenikov TEMSIG 2013 osvojil zlato plaketo in prvo nagrado ter na mednarodnem tekmovanju Svirel 2014 postal absolutni zmagovalec v kategoriji komornih zasedb. Prvo nagrado je prejel tudi na mednarodnem tekmovanju Giovani Musicisti v Trevisu. Njihov največji uspeh je 1. nagrada na mednarodnem tekmovanju Jan Koetsier v Münchnu (2014), kjer so za nagrado prejeli tudi snemanje za Bavarski radio. V času delovanja so posneli dve zgoščenki.

 

8. 5. 2025 / 18.00 / Galerija likovnih samorastnikov Trebnje

Jan Gričar, saksofon in Neža Bregar, klavir

Saksofonist Jan Gričar poučuje saksofon in komorno igro na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana in je asistent za področje saksofon na Akademiji za glasbo Univerze v Ljubljani. 

Redno nastopa na glasbenih odrih po Sloveniji in Evropi, kot tudi na Japonskem. Predstavil se je v eminentnih dvoranah, kot so pariški Salle Cortot, Theatre du Chatelet in na Radiu France Musique, japonska Izumi hall, Essenska filharmonija, avstrijski Musikverein, Slovaška filharmonija, Cankarjev dom. 

Povabljen je bil na številne domače in mednarodne festivale – Jeunes Talents, Nuits musicales de Rouergue, Vox Musica (Francija), Schleswig-Holstein, Young Classic Europe, Rising Stars (Nemčija), Nei Suoni dei Luoghi (Italija), Lent, Imago in Minoriti (Slovenija). 

Kot solist je nastopil z Dunajskimi simfoniki, Simfoničnim orkestrom Slovaškega radia, Nacionalnim klasičnim orkestrom Andore, Simfoničnim orkestrom RTV Slovenija, Orkestrom Slovenske filharmonije. V raznovrstnih projektih je med drugim sodeloval z Ensemble Intercontemporaine ter ansamblom Neofonía in priznanimi dirigentskimi imeni, kot so: En Shao, Matthias Pintscher, Aleksandar Marković, Boian Videnoff, Anton Nanut, Marko Letonja. 

Krstno je izvedel preko 20 del domačih in tujih skladateljev, redno tudi snema za radijski arhiv RTV Slovenija in je prisoten na različnih diskografijah.

Je prejemnik številnih nagrad na državnih in mednarodnih tekmovanjih – TEMSIG, Marco Fiorindo, Andorra Sax Fest, Tekmovanje komornih skupin Primož Ramovš, Mednarodno tekmovanje Nova Gorica, Osaka International Chamber Music Competition, Vienna International Music Competition. 

Za izjemne uspehe na glasbenem področju je prejel Škerjančevo nagrado Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana ter Prešernovo nagrado in Svečano listino za najboljše študijske dosežke Univerze v Ljubljani. 

Vodi seminarje in mojstrske tečaje v Sloveniji in tujini (Francija, Srbija, Hrvaška) in je član strokovnih komisij na državnih in mednarodnih tekmovanjih. Je tudi aktiven član v Glasbenem društvu Saksofonija, ki pomembno sooblikuje domačo saksofonsko in glasbeno krajino.

Pianistka Neža Bregar je z odliko zaključila študij klavirja na Akademiji za glasbo v Ljubljani pri prof. Hinku Haasu. Leta 2020 je magistrirala iz klavirskega dua na Univerzi za upodabljajočo umetnost v Grazu pri prof. Gilu Garburgu in njegovi ženi, prof. Sivan Silver. 

S pianistko Nadjo Rus sta bili prvi slovenski klavirski duo z omenjeno izobrazbo. Od leta 2019 je zaposlena na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana, kjer poučuje klavir in korepetira. Bregarjeva je nagrajena na mednarodnih in državnih tekmovanjih ter je prejemnica Prešernove nagrade Akademije za glasbo.

Udeležila se je številnih mojstrskih tečajev priznanih glasbenikov, kot so Tatjana Ognjanovič, Ruben Dalibaltayan, Tomaž Lorenz, dr. Kevin Robert Orr in drugi. Za seboj ima koncerte v Sloveniji, Avstriji, Italiji, na Nizozemskem, v Grčiji, Srbiji in ZDA. S klavirskim duom Scaramouche je kot solistka nastopila z orkestrom EUYO (European Union Youth Orchestra) pod vodstvom Vasilija Petrenka v okviru 64. Festivala Ljubljana ter dvakrat z orkestrom Mariborske opere.

Je tudi aktivna komorna glasbenica in redno sodeluje s pianistko Nadjo Rus (Klavirski duo Scaramouche) ter saksofonistom Janom Gričarjem. Kot korepetitorka na tekmovanjih pogosto prejema posebne nagrade za zgledno umetniško sodelovanje.

 

22. 5. 2025 / 18.00 / Galerija likovnih samorastnikov Trebnje

Manja Slak, violina in Eva Zec, klavir

Manja Slak se je začela učiti violino v Glasbeni šoli Marjana Kozine Novo mesto. S sedmimi leti je izvedla svoj prvi samostojni koncert, še isto leto pa je prejela posebno nagrado za izvrstno muziciranje na Mednarodnem glasbenem tekmovanju v Italiji. V času šolanja se je udeleževala državnih in mednarodnih glasbenih tekmovanj na katerih je posegala po najvišjih mestih. Od ustanovitve je bila članica klavirskega tria Sensibile, ki je na državnih in mednarodnih glasbenih tekmovanjih doma in v tujini prejel veliko število prvih nagrad in priznanj za doseženih 100 točk. 

Redno sodeluje z različnimi priznanimi orkestri in dirigenti po Evropi, predstavila pa se je tudi s številnimi koncerti v vlogi koncertne mojstrice. Je redna substitutka pri Dunajskih simfonikih (Wiener Symphoniker), bila pa je članica Gustav Mahler Jugend Orchestra (GMJO), Europe Youth Orchestra (EUYO), Britten Pears orkestra v Londonu in sodeluje tudi z orkestrom European Philharmonic of Switzerland. Predstavila se je tudi v vlogi solistke in že pri dvanajstih letih izvedla Vivaldijev koncert Jesen. Med drugim se je predstavila z Beethovnovim trojnim koncertom s Klavirskim triom Sensibile, Polonaiso Brillante, Introdukcijo in Rondo capriccioso in Schindlerjevim seznamom. Leta 2023 je zaključila študij na Univerzi za glasbo na Dunaju pri Prof. Antonu Sorokowu in se zaposlila v orkestru Slovenske filharmonije. 

Eva Zec je klavir začela igrati pri devetih letih na Glasbeni šoli Marjana Kozine Novo mesto pri profesorici Jožici Prus. Leta 2011 je zaključila šolanje na Gimnaziji Novo mesto in pričela s študijem na Akademiji za glasbo Ljubljana pri prof. Vladimirju Mlinariću, ki ga je leta 2017 zaključila z odliko in za izveden zaključni koncert prejela diplomo s pohvalo – summa cum laude. Tekom študija se je uspešno udeleževala mednarodnih tekmovanj. Februarja 2017 je s simfoničnim orkestrom Slovenske filharmonije izvedla Ravelov koncert v G-duru. 

Sodeluje v priložnostnih komornih zasedbah in orkestrih. Redno korepetira soliste in zbore na javnih nastopih in tekmovanjih, svoj delovni čas pa najraje posveča poučevanju klavirja. Svoje znanje in izkušnje nenehno izpopolnjuje ob prebiranju literature ter sodelovanju in udeleževanju različnih predavanj. 

 

5. 6. 2025 / 18.00 / dvorana Stik

Tori Trio 

Jure Tori, harmonika
Blaž Lamovec, kitara
Wolfram Derschmidt, kontrabas

Tori trio vodi stilsko povsem edinstven harmonikar Jure Tori, ki je že s svojimi 14. leti pričel pisati zgodovino slovenske pop-rock glasbe. Kultni rokerji Orlek so s Torijevo harmoniko medtem nastopali skoraj po vsem svetu, od Evrope, ZDA, Avstralije, Nove Zelandije do Azije. A Torijevo igranje harmonike ni doseglo zgolj rock občinstva, temveč ga je Tori medtem preizkusil tudi v številnih majhnih zasedbah, glasbi za ples in gledališče.

Povsem raznorodni glasbeniki v njegovem triu predstavljajo avtorske skladbe izpod Torijevega peresa, nekje na meji med folkloro, jazzom, klasično glasbo in pankovsko energijo. Lepe, spevne, zapomnljive, na videz zlizane viže le redko zvenijo tako sveže in navdušujoče, kakor v tem triu. Harmonika pa je – saj vemo – inštrument, ki je najbližje srcu!

 

Koncerte je finančno omogočila Občina Trebnje.

Uradni podatki

Glasbena šola Trebnje

Modri

Cert ID: 0079/00082

DominoCert Certifikat digitalne odličnosti
Glasbena šola Trebnje
Matična številka: 85946605